Střelci Strnad a Sýkorová zůstali v SP těsně za medailemi | Střelba Morava - Broková střelnice Brno

Střelci Strnad a Sýkorová zůstali v SP těsně za medailemi

Martin Strnad získal čtvrté místo ve střelbě z rychlopalné pistole na Světovém poháru ve španělské Granadě a vyrovnal svůj druhý nejlepší výsledek v kariéře. Ve finále byla i olympijská medailistka Adéla Sýkorová, jež skončila ve sportovní malorážce na 3×20 ran pátá. Zdroj: sport.idnes.cz Více informací ze SP na ISSF zde

Osmatřicetiletý Strnad, který vloni stejně jako Sýkorová ovládl finále Světového poháru v Bangkoku, má z pohárového seriálu dosud jen stříbrnou medaili z Mnichova 2009, nyní skončil už pošesté v životě těsně pod stupni vítězů.

Do finále postoupil z pátého místa, v boji o medaili vypadl po šestém kole. Potřetí v kariéře zvítězil Číňan Li Jüe-chung.

Sýkorová prošla do finále třípolohové střelby s druhým nejlepším nástřelem (586), přičemž o jediný bod lepší byla Číňanka I S’-ling, olympijská vítězka ze vzduchové pušky.

Ve vyřazovací fázi česká bronzová medailistka z Londýna nenavázala na květnový triumf z Mnichova a soutěž pro ni skončila po pátém kole, v němž jí k dalšímu postupu chyběly tři desetiny. Premiérový triumf pak slavila Italka PetraZublasingová.

SP ve sportovní střelbě v Granadě (Španělsko)

Muži:
Rychlopalná pistole: 1. Li Jüe-chung (Čína) 34, 2. Reitz (Něm.) 31, 3. Milev (USA),4. Strnad, …v kvalifikaci 17. Podhráský, 32. Fiala (všichni ČR).

Ženy:
Sportovní malorážka 3×20 ran: 1. Zublasingová (It.) 459,1, 2. Gauswamiová (Indie) 454,0, 3. Westerheimová (Nor.), …5. Sýkorová, v kvalifikaci 47. Mazurová (obě ČR).