Setkání brněnských kulařů | Střelba Morava - Broková střelnice Brno
Archivy
Statistika
  • 0
  • 47
  • 35
  • 547
  • 1 847
  • 267 065

Setkání brněnských kulařů

O prázdninovém víkendu 20.8. se opět setkali puškaři, jejich rodičové a příznivci sportovní střelby SSK Slatina na společném setkání u táboráku na střelnici v Pravlově. Tentokrát beze zbraní. Přikládáme se svolením příspěvek jedné účastnice, shodou maminky vítězky letošní Olympiády mládeže, který nejlépe vystihuje atmosféru této nestřelecké akce. 

A je to tady zase 🙂 Ptáte se co? No přeci tradiční setkání příznivců vzduchovkové a malorážkové střelby z Brna.

“Sjeli” jsme se z menší i větší dálky v sobotu 19. srpna na střelnici v Pravlově. I když nás počasí napínalo do poslední chvíle, předpovědi (a to jsme sledovali hned několik serverů) hlásaly právě na tento jediný den déšť, dopadlo vše skvěle. Dopolední sprška ochladila tropickými vedry vyhřátou krajinu a k radosti všech neproměnila zelenou plochu střelnice ve vodní hladinu. Jelikož se “tomu tam nahoře ” ale tak úplně nevěřilo, ozdobil střelnici krásný party stan. Který, jak se později ukázalo, skvěle ochránil občerstvující se účastníky před odraženými míči sportujících rodičů :). Jeden provizorní přístřešek zbudoval Jarda Duda i u ohniště. To, aby “ mamka” čili hlavní kuchař byl v suchu a teple.

Oheň, ohniště,…… to je na tom vždy to nejkrásnější.  Maso na rožni se pomalu otáčí, pod ním plápolá mírný oheň, na druhém konci střelnice se čepuje chlazené pivo a pro ty mladší výborná domácí limonáda. Mňam……Na stolech láká k zakousnutí nespočetné množství dalších dobrůtek, které dorazily spolu s přítomnými.

Jelikož v dnešní den pušky mlčí, dostávají se na pořad dne míčové aktivity. Přítomní disciplinovaně vytváří skupinky dle věku a zájmu a vrhají se na volejbal, badminton nebo jen tak blbnou na louce. Ti, kteří při sportu nevypustili duši, jdou následně směle tancovat :).

Všichni se baví a je jim dobře. Je nám dobře. Zase se o něco více známe, poznáváme se a vidíme se i jinak než na tréninku……na závodech. Připomínáme si, co jsme za ten rok zažili a překonali, uvažujeme o tom, co nás čeká…….a především jsme rádi, že se máme kde sejít. Je moc fajn, že tak krásné a téměř romantické prostředí pravlovské střelnice slouží i tomuto účelu. Ještě, že ji máme!

Při veselém hovoru a družné zábavě se pomalu smráká, stíny se prodlužují. Z nenadání je tma. I to má své kouzlo.  Světýlka blikají, oheň stále plápolá a opéká do křupava poslední sousta masa. Hodina značně pokročila, je na čase vydat se pomalu k domovu.

Než se definitivně rozloučíme, musíme poděkovat těm, co věnovali svůj čas, energii i finance tomu, abychom se mohli sejít. Děkujeme. Děkujeme  Zaplatílkovým, Procházkovým, Dudovým ……. Vlastně všem, kteří přijeli a jakkoliv se zapojili…… a těšíme zase někdy na viděnou!!!

Paní Slováčková děkujeme.

admin

Brno

Naši činnost a provoz finančně podporuje město Brno

 


 
Jihomoravský kraj
 


Český střelecký svaz


 

Kalendář
Prosinec 2023
Po Út St Čt So Ne
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031