Další meta Lucky Dudové | Střelba Morava - Broková střelnice Brno
Archivy
Statistika
  • 0
  • 50
  • 35
  • 550
  • 1 850
  • 267 068

Další meta Lucky Dudové

Sportovní střelkyně Lucka Dudová z SSK Slatina a JmKS dosáhla své další „mety“.

Minulý týden puškařka Lucka Dudová z Brna startovala na Velké ceně Osvobození  konané v době 70. výročí osvobození města Plzně. Letošní VCO se presentovala rekordním počtem závodníků  –  celkem 643 střelců z 33 zemí celého světa. I přes obrovskou mezinárodní účast a silnou konkurenci v ženské kategorii se naše 18-ti letá juniorka vůbec neztratila. Ba právě naopak.

Ukázala, že titul Mistryně Evropy v družstvech získaný letos v Holandsku nebyl náhodný. Svým dospělým soupeřkám předvedla, že z ní roste střelkyně, která jim šlape na paty. Forma ve vzduchovce se jí drží jako “klíště“ a věřím, že ji dlouho či raději nikdy neopustí. Do Plzně neodjížděla ona ani já s velkými ambicemi. Avšak s jasným cílem.  Neztratit se mezi ženami, závod si vychutnat plnými doušky a po poslední ráně odejít z čáry s pocitem dobře odvedené práce. A Lucka ukázala, že i na závodech takového kalibru může být favoritkou. S výsledkem 415,8 (položkami 101,8; 104,7; 104,3; 105,0b.) si zajistila 3. pozici ze 119 střelkyň a jako jediná česká reprezentantka se probojovala do finále. Účast v něm byla již pro Lucku „odměna“ a pokyn zněl – užít si atmosféry finále, soustředit se na přesnost provedení výstřelu a otestovat svou odolnost při psychické zátěži.

Po úvodní sérii se pohybovala Lucka na 6. místě.  Od této chvíle neudělala žádnou chybu a postupně šplhala po příčkách až na 1. pozici s úctyhodným náskokem 1,8 b. na druhou střelkyni. Poslední ránu střelila na jistotu a se „zavřenýma očima“ a tím si zajistila své velké vítězství. Celý závod vč. finále odstřílela Lucka zkušeným a téměř profesionálním způsobem, který ji již řadí mezi favoritky do dalších střeleckých klání. Důležitým poznatkem a posunem Lucky ve střelbě bylo, že přestala lovit „desítky“ na terči a soustředí se na techniku a vnímání svého těla při střelbě. Věřím, že tato cesta psychosomatiky je ta správná a přivede ji k dalším dobře odpracovaným závodům, podobným úspěchům a spokojenosti ve svém střeleckém životě. Kromě atmosféry z prožitku vyhlášení vítězů si Lucka velice váží osobní gratulace olympijské vítězky Kateřiny Emmons.

Poslední vystoupení Lucky od ME, MČR, VCO a KZ Repre potvrzuje vysoký standard a stabilitu výkonů. Není to náhoda. Svědčí to o správné metodice přípravy, změně priorit a úpravy sportovní přípravy potřebám studia. Změně zaměření objemu a kvantity ve prospěch kvality při nižší četnosti tréninků.

Jaromír Duda, osobní trenér

8

Brno

Naši činnost a provoz finančně podporuje město Brno

 


 
Jihomoravský kraj
 


Český střelecký svaz


 

Kalendář
Prosinec 2023
Po Út St Čt So Ne
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031