Blýská se na lepší časy? | Střelba Morava - Broková střelnice Brno
Archivy
Statistika
  • 0
  • 8
  • 98
  • 927
  • 7 561
  • 216 658

Blýská se na lepší časy?

Blýská se na lepší časy.

K optimistickému nadpisu tohoto článku mě přivedlo právě skončené M ČR ze vzduchových zbraní, které se konalo, jako tradičně, v Plzni. Po dlouhé době půstu, kdy se dala účast mladých brněnských střelců spočítat na prstech jedné ruky, se letos zúčastnilo mistrovství jedenáct střelců, v juniorských a dorosteneckých kategoriích.

Měli před sebou náročný závod, protože pořadatel pustil do závodu maximální počet přihlášených a proto poslední směna, dorostenecké kategorie, začínala až v 17:30. Přestože se ve velké většině jednalo o střelce ročníku 2000, kteří začali střílet až v říjnu loňského roku, na začátku vzduchovkové sezóny, dá se říci, že svůj první velký závod zvládli a v nebývale silné konkurenci, kterou se letošní M ČR vyznačovalo se neztratili. Zvlášť je třeba vyzvednout jeden výsledek, kterého dosáhl mladší dorostenec Tomáš Brázda (ročník 2000), který se s pistolí TAU 7 výkonem 351 bodů
umístil na pěkném 14. místě, jako nejlepší z brněnské skupiny a nechal za sebou řadu mnohem zhušenějších střelců.

Za přípravu sportovců je třeba poděkovat trenérovi mládeže Pavlu Weiszovi, který mimochodem letos oslaví významné životní jubileum, 80let a tímto mu popřát mnoho zdraví a dalších úspěchů jeho svěřenců.

Poděkování si zaslouží i SSK TOS Kuřim, ve kterém, ač mluvím o Brněnských střelcích, jsou všichni účastníci členy. Po prodeji střelnice na Kývalce a tím i faktické likvidaci střeleckých klubů v Brně, je to právě již zmíněný klub, trerý je přijal za členy a věnuje jim maximální podporu a jehož střelnici mohou využívat pro trenink v kulové sezńě.

Vzduchovková sezóna skončila a plynule přecházíme do kulové. Konečně se, snad, pistolová střelba v Brně a okolí, právě díky mladým pistolářům, odrazila ode dna. Právě proto teď začíná být citelně znát absence kulové střelnice v Brně. Doufám, že se jí dočkáme.

Kompletní výsledky M ČR jsou na www.shooting.cz

Za pistolovou sekci JMKS

Karel Borůvka

brno

naši činnost a provoz finančně podporuje město Brno

 

http://www.kamzasportemvbrne.cz


 

banner_css


 

Kalendář
Červen 2022
Po Út St Čt So Ne
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930