Blýská se na lepší časy? | Střelba Morava - Broková střelnice Brno
Archivy
Statistika
  • 0
  • 19
  • 72
  • 379
  • 1 639
  • 272 067

Blýská se na lepší časy?

Blýská se na lepší časy.

K optimistickému nadpisu tohoto článku mě přivedlo právě skončené M ČR ze vzduchových zbraní, které se konalo, jako tradičně, v Plzni. Po dlouhé době půstu, kdy se dala účast mladých brněnských střelců spočítat na prstech jedné ruky, se letos zúčastnilo mistrovství jedenáct střelců, v juniorských a dorosteneckých kategoriích.

Měli před sebou náročný závod, protože pořadatel pustil do závodu maximální počet přihlášených a proto poslední směna, dorostenecké kategorie, začínala až v 17:30. Přestože se ve velké většině jednalo o střelce ročníku 2000, kteří začali střílet až v říjnu loňského roku, na začátku vzduchovkové sezóny, dá se říci, že svůj první velký závod zvládli a v nebývale silné konkurenci, kterou se letošní M ČR vyznačovalo se neztratili. Zvlášť je třeba vyzvednout jeden výsledek, kterého dosáhl mladší dorostenec Tomáš Brázda (ročník 2000), který se s pistolí TAU 7 výkonem 351 bodů
umístil na pěkném 14. místě, jako nejlepší z brněnské skupiny a nechal za sebou řadu mnohem zhušenějších střelců.

Za přípravu sportovců je třeba poděkovat trenérovi mládeže Pavlu Weiszovi, který mimochodem letos oslaví významné životní jubileum, 80let a tímto mu popřát mnoho zdraví a dalších úspěchů jeho svěřenců.

Poděkování si zaslouží i SSK TOS Kuřim, ve kterém, ač mluvím o Brněnských střelcích, jsou všichni účastníci členy. Po prodeji střelnice na Kývalce a tím i faktické likvidaci střeleckých klubů v Brně, je to právě již zmíněný klub, trerý je přijal za členy a věnuje jim maximální podporu a jehož střelnici mohou využívat pro trenink v kulové sezńě.

Vzduchovková sezóna skončila a plynule přecházíme do kulové. Konečně se, snad, pistolová střelba v Brně a okolí, právě díky mladým pistolářům, odrazila ode dna. Právě proto teď začíná být citelně znát absence kulové střelnice v Brně. Doufám, že se jí dočkáme.

Kompletní výsledky M ČR jsou na www.shooting.cz

Za pistolovou sekci JMKS

Karel Borůvka

Brno

Naši činnost a provoz finančně podporuje město Brno

 


 
Jihomoravský kraj
 


Český střelecký svaz


 

Kalendář
Únor 2024
Po Út St Čt So Ne
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
26272829