Junior GP-open | Střelba Morava - Broková střelnice Brno
  • 2 284
  • 290 447

Junior GP-open

Dobrý den všem,

dovolte, abych jménem ČSS, z.s. poděkoval všem, kteří se podíleli na uspořádání prvního ročníku GP Junior Brno. Děkuji za skvělou organizaci, spolupráci, skvělé zázemí, velmi dobře odvedou práci rozhodčích, velmi dobrou administrativní práci pana Doležala, všech trenérů, kteří pomáhali jako rozhodčí a zároveň se starali o bezproblémový chod střelnic!

Dovolte, abych v neposlední řadě poděkoval také všem sponzorům a obchodním partnerům, především panu Strakovi a firmě Sellier&Bellot. Nebojím se říct, že se jednalo o ukázkový závod!

Těším se na příští ročník a budu velmi rád, pokud navážeme na skvělou spolupráci vás všech!

Ještě jednou děkuji! S přáním hezkého dne,

Martin Havlík

Sportovní ředitel ČSS, z.s.

General Manager Czech Shooting Federatio

__________________________________________________________________

Tato stránka slouží k přenosu informací o přípravách závodu juniorů.

Již přicházejí první přihlášky. Prosíme České závodníky, aby se také přihlásili k závodu a ulehčili organizátorům od potíží při presenci závodníků. Žádáme skupiny (Duklu, Kometu, RSCM, SSK), aby  včasnou přihláškou umožnili přípravu dokumentů pro presenci.

Děkujeme za pochopení

——————————————————————-

Startovní horečka stoupá. Dnes druhý den neoficialního treninku  se tu objevují zahraniční delegace a využívají volného prostoru k treninku. Zitra jiz bude trenink oficiální. Měli jsme ze začátku obavy, zda 1. ročník se vůbec ujme. Nakonec 90 přihlášených závodníků dokazuje, že se závod těší zájmu nejen samotných střelců, nýbrž i veřejnosti. Doufejme, že předpověď počasí  bude příznivá a závody proběhnou k plné spokojenosti.

čtvrteční treninky stále pokračují. Chystá se technická porada a losování. Časový program a rozlosování bude zveřejněno po tech. poradě na této stránce dnes okolo 19 hodiny.

Start List_Grand Prix SKEET

Start List_Grand Prix_TRAP

Time Table_Grand Prix_SKEET 2019

Time Table_Grand Prix_TRAP 2019

9.8.   8:50

Včerejší technická porada zvolila JURY. Předsedkyní se stala paní Vasvari Erzsebet z Maďarska. Další členové byli zvoleni pan Filipovič Mário a pan Ploc Kamil.

tech. porada

pozdrav jižní Moravy

Předseda poděkoval přítomným zahraničním delegacím za přijetí našeho pozvání a za účast přes 100 střelců.

Typické pro hostitele jižní Moravy byl malý dárek v podobě vzorku moravského vína.

V tuto chvíli právě nastupují mladí střelci Trapu a Skeetu na stanoviště dle rozlosování k vzájemnému měření sil. O dalším vývoji Vás budeme průběžně informovat.

11:25

závody probíhají. Počasí přeje a očekávají se vysoké nástřely.

13:50

blížíme se závěru prvního dne. Výsledky mnohých závodníků dokazují, že se nejedná o žádný “pouťák”. Za chvíli budeme sčítat a zveřejníme výsledky po prvním dni.

17:20

PRŮBĚŽNÉ VÝSLEDKY_SKEET PRŮBĚŽNÉ VÝSLEDKY_TRAP

PRŮBĚŽNÉ VÝSLEDKY_SKEET

Zítra se pokračuje a dostřeluje 50 terčů.

Sobota 10.8.

Skeetová a Trapová střelnice duní od rána. Počasí přeje a my očekáváme kvalitní výsledky. V rámci závodu OPEN jsme umožnili start skupině tělesně postižených -Paratrap. Odpolední finále proběhne za přítomnosti ČT.

17:30

zpracováváme výsledky

KONEČNÉ VÝSLEDKY_SKEET

KONEČNÉ VÝSLEDKY_TRAP

Dnes to už máme za sebou. Marathon dostřelu druhý den díky finálovým střelbám i pro kategorii dorostu skončil před 18 hodinou. Představilo se nám 60 závodníků disciplíny Trap a 43 závodníků Skeetu. Přijeli k nám hosté ze Slovenska, Maďarska, Polska, Slovinska. Nechyběly výpravy z Písku, Hradce, Plzně, Komety a dalších měst. Počasí přálo. Sobotní finále paratrapu proběhlo za účasti kamer CT1. GP Junior Open se stal středem zájmu sdělovacích prostředků . Prohlédneme-li pozorně výsledky Trapu tak v kategoriích juniorů a juniorek dominovali střelci ČR. V juniorech zvítězil Palacký Jan se 119 terči před Bedřichem Chaloupkou se 117 a Martinem Stříbrným se 115 terči. Juniorky si rozdělily pořadí následovně. Vyhrála Vojkůvková Antonie se 112 terči před Bednářovou Annou se 102 terči. Bronz vybojovala Janečková Kateřina s 88 terči. Pořadatelé vyhodnotili i kategorii dorostenců a dorostenek. Zde  domácí střelci z CR přenechali první místo René Mačkovi ze Slovinska se 112 terči před Davidem Hruškou ze Slovenska se 111 terči. Třeti místo uhájil Filip Benkovský opět ze Slovenska.Ten nastřílel 110 terčů. Mezi děvčaty zlato vystřílela Nikola Molnárová ze Slovenska s 97 terči. O druhou příčku se rozstřelovala Mrňová Adéla a Oškerová Kristína. Rozstřelem si o druhé místo řekla Adéla Mrňová. Vložený závod kategorie M vyhrál Botsjan Maček ze Slovinska ziskem 122 terčů.

V disciplíně Skeet juniorskou kategorii ovládli domácí borci. Vyhrál Daniel Korčák 120 terčů, před Radkem Prokopem se 121 terčem (horší finále). Bronz vystřlel Martin Včelička se 116 terči. Všichni z CR. Děvčata Hocková, Buzášová a Marková (všechny SVK) oplatila porážku juniorů a rozdělila si první tři místa. Vložený závod mužů Jakub Tomeček 121 terč před Herbergerem a Bednářem (119, 118).

Neděle, poslední den a na programu jsou disciplíny Mix. Do disciplíny Trap se přihlásilo 9 dvojic. Vždy jeden chlapec a jedna dívka. Do disciplíny Skeet 6 dvojic. v Trapu zvítězilo družstvo Dukly Hradec Králové ve složení Bednářová Anna a Stříbrný Martin. Ve finale nastříleli 42 terčů. Druhé místo obsadilo družstvo Slovenska zásluhou Nikoly Molnárové a Alexe Krajmera. Ti dosáhli ve finále 40 terčů. Třetí družstvo z Komety ve složení Wallik Jan a Aneta Řezníčková dosáhli ve finále 31 terčů.

Ve Skeetu si prvenství suverénně vystříleli Daniel Korčák spolu s e Zuzanou Zaoralovou. Nastříleli finalovou položku 32 terčů. Druzí byli representanti Slovenska Adela Supeková a Ladislav Németh. Ti dosáhli 25 terčů. Bronzovou příčku obsadili zástupci Komety 2 Pavla Mrňová a Richard Klika.

Bezprostředně po odstřílení finále proběhlo slavnostní vyhlášení posledních dvou disciplín. Byly rozdány připravené ceny a upomínkové předměty. Pořadatelé poděkovali delegacím za účast a vyslovili přání, aby příští ročník měl ještě větší účast. Poděkování patří též zástupcům veřejného života místostarostovi M.Č. Královo Pole, pracovnicím Magistrátu m. Brna odboru školství a všem V.I.P. kteří osobně se přišli podívat na  tyto mezinárodní závody.